Історія кафедри

Кафедра фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії створена 20.08.2014 р. 

2014-2015 навчальний рік кафедра працювала у такому складі: д.м.н., про­фесор За­харчук О.І.; к.м.н.,доцент Степанчук В.В.; к.фарм.н., асистент Гаїна Ж.М., стар­ший ви­кладач Сметанюк О.І.; асис­тент Сахацька І.М.; старший ла­бо­рант Івасюк С.Н. Дещо пізніше до колективу приєдналася викладач Бзо­вий Р.Г. Очолив кафедру проф. Захарчук О.І., відповідальним за навчальну та методичну роботу було при­значено доц. Степанчука В.В., відповідальною за наукову роботу – асист. Сахацьку І.М. У такому ж складі кафедра працювала й у наступному, 2015-2016 н.р. 

2019-2020 н.р. кафедра фармацевтичної бо­та­ніки та фар­ма­ко­гнозії працює у такому складі: професор За­харчук О.І. (за­відувач кафедри), доцент Сте­пан­чук В.В., доцент Горошко О.М., стар­ший ви­кладач Сахацька І.М., асис­тент Ежнед М.А., асистент Ма­ту­щак М.Р., асис­тент Костишин Л.В., старший лаборант Ми­хайлюк Н.В.

За короткий період часу колектив ка­федри зумів створити належну нав­чально-методичну базу, необ­хідну для якісного забезпечення нав­ча­льного про­цесу. Створені належні умови для ефективної праці викладачів та студентів, є належним чи­ном оснащені навчальні та ви­кла­да­цькі при­мі­щення, су­час­на комп’ютерна тех­ні­ка тощо. У перший рік існування кафедри й по теперішній час провідними нав­ча­льними дис­цип­лінами, що викладаються на ній студентам за спеціальністю «Фар­мація, промислова фармація», є «Фар­мацев­тична бо­та­ніка» та «Фармакогнозія». Професорсько-викладацьким складом кафедри в різні роки здій­с­ню­ва­лося ви­кла­дан­ня також таких навчальних дисциплін: «Ре­сур­сознавство лі­кар­сь­ких рослин», «Нав­ча­льна прак­тика з фармацевтичної ботаніки», «Нав­ча­ль­на практика з фармакогнозії», «Деон­то­логія в ме­ди­цині», «Етика і деон­то­ло­гія у фармації», «Фар­макогностичні основи фітотерапії» та інших. Співробітники кафедри систематично підвищують рівень своєї пе­да­го­гіч­ної майс­тер­нос­ті, про­хо­дя­чи згідно плану підвищення кваліфікації у провідних закладах вищої освіти України від­по­відного профілю: На­ціональному ме­дич­но­му університеті ім. О.О. Бо­го­мо­льця (м. Київ), Націо­на­льному фар­ма­цев­тичному уні­верситеті (м. Харків), Національній медичній академії після­дип­лом­ної освіти ім. П.Л. Шупика (м. Київ) тощо. Викладачі кафедри постійно беруть участь у всеукраїнських нав­ча­льно-методичних кон­фе­ренціях, де розглядаються актуальні питання медичної та фар­ма­цев­тич­ної освіти, в написанні навчальних посібників, статей та тез навчально-методичного спрямування, у скла­дан­ні тестових зав­дань з фар­ма­цев­тич­ної ботаніки до ЛІІ «Крок 1. Фар­ма­ція» та з фармакогнозії («Крок 2. Фармація»). Усі лекції на кафедрі читаються з мультимедійними презентаціями. До практичних і семінарських занять складені тестові завдання та ситуаційні задачі, які ви­корис­­­то­вуються як для кон­тро­лю знань, так і для навчання. Для оптимізації навчального процесу співробітниками кафедри створені навчально-мето­дичні матеріали для дистанційного навчання студентів в сис­те­мі MOODLE для всіх спеціа­ль­ностей, які постійно удос­кона­лю­ються та о­новлюються.

Значною мірою сприяє розвитку відповідних практичних умінь та навичок у сту­дентів фар­мацев­того профілю їх навчальна та наукова діяльність на науково-дослідних фітоділянках на базі спортивно-оз­до­рочого табору БДМУ «Здоров’я» (с. Репужинці) та біля корпусу ка­федри (вул. Федьковича, 15).

На кафедрі докладається багато зусиль щодо формування та розвитку спільних нау­кових інтересів. Зокрема, співробітники кафедри займаються нау­­­ковими дослідженнями в таких напрямках: використання лі­­карських рослин у різних галузях ме­ди­цини (пара­зито­ло­гія, геріатрія, кар­діо­логія, неф­ро­логія тощо); су­часні аспекти хронотерапії та хроно­фар­мації; фі­то­корекція десинхронозів циркадіанних хро­но­фізіоло­гічних, хроно­біо­­хі­міч­них та інших чинників тощо.

Результати наукових досліджень співробітники кафедри опри­люд­­нюють на між­народних та всеукраїнських наукових форумах, публікують у вітчизняних та закор­дон­них наукових журналах, збірках тез тощо. З моменту заснування кафедри на ній започаткував свою роботу сту­дент­ський нау­ко­вий гурток (керівник асист. Ежнед М.А.).

Значна увага на кафедрі приділяється виховній роботів із студентами. По­с­тійно проводяться виховні заходи, приурочені до визначних па­м’ят­них дат, історичних по­дій, національних свят тощо.  Це до­помагає студентам визначити вірні життєві орієн­тири, зак­лас­ти в них гуманне став­лен­ня до інших людей та до всієї природи в цілому, сприяє їх­ньо­му формуванню як всебічно розвиненої особистості.

Діяльність кафедри спрямована на підготовку високо­ква­лі­фікованих кадрів у медичній та фармацевтичній галузях, впровадження в навчальний процес су­час­них методів підготовки фахівців, отри­мання нових наукових досягнень у медицині, фар­мації та біології; забезпечення фор­му­ван­ня у сту­ден­тів національної свідомості та пат­ріо­тич­ного виховання, про­фе­сійної відповідальності тощо.

Викладачі, які працювали на кафедрі в попередні роки 

(2014-2022рр.)

Степанчук Володимир Володимирович

К.мед.н., доцент кафедри

Мельник Галина Миколаївна

Д. фарм. н, асистент кафедри

Гаїна Жоржета Михайлівна

    К. фарм. н, асистент кафедри


Сметанюк Оксана Іллівна

Старший викладач кафедри

Івасюк Світлана Никодимівна 

Старший лаборант, викладач кафедри

Михайлюк Наталія Василівна

Старший лаборант, викладач кафедри

Склад кафедри 2014 рік

Склад кафедри 2017 рік

Склад кафедри 2018 рік

Склад кафедри 2019 рік