Наукова діяльність кафедри
Незважаючи на юний термін існування кафедри, співробітниками зроблено великий вклад у науковий доробок БДМУ та наукової спільноти України в цілому. Основний напрямок наукової діяльності кафедри відповідає навчальному спрямуванню.
Співробітниками кафедри вивчені препарати флавоноїдів (Кверцетин), також до тем дисертаційних робіт науковців увійшли дослідження лікарських рослин та сировини півонії білої, оману високого та кульбаби лікарської, мильнянки лікарської, ехінацеї пурпурової та арніки гірської.
Наукові досягнення кафедри висвітлювались на з’їздах (фармацевтів (м.Харків), фармакологів (м.Запоріжжя), інфекціоністів та паразитологів (м.Харків)) та численних міжнародних та Всеукраїнських конгресах і конференція (Болгарія, Німеччина, Польща, Канада та ін.). Кафедра бере участь в організації та проведенні міжнародних та внутрішньовузівських конференцій, наукових засідань, круглих столів тощо.
На даний час виконані та захищені докторська дисертація (проф.Захарчук, «Клініко-імунологічні та епідеміологічні аспекти токсокарозу на Буковині»); кандидатські дисертації (доц. Горошко О.М., «Лікувальні властивості ліпофлавону і корвітину при експериментальній гострій нирковій недостатності»; доц. Степанчук В.В.; «Роль шишкоподібного тіла в регуляції хроноритмів діяльності нирок при сулемовій інтоксикації організму»; ст.викл. Сахацька І.М., «Фармакогностичне вивчення рослин роду Paeonia L.») та виконуються дисертаційні роботи (ас. Ежнед М.А., «Розробка складу, технології та стандартизація таблеток, які містять екстракт оману високого»; ас. Матущак М.Р., «Фармакоекономічний аналіз схем лікування та удосконалення фармацевтичного забезпечення хворих на лімфогранулематоз»; ас.Костишин Л.В., «Фармакогностичне дослідження мильнянки лікарської (Saponariaofficinalis L.)»).
На кафедрі активно працює студентський науковий гурток, на засіданнях якого молоде покоління має можливість висувати, досліджувати та захищати свої ідеї, наукові розробки та цікаві теми. Кращі роботи подаються на розгляд наукового товариства та заслуховуються на профільних конференціях. Їх роботи неодноразово були визнані науковцями, що підтверджується призовими місцями на наукових форумах України та за кордоном.
За період існування кафедри опубліковано 84 наукові статті, з яких 29 в іноземних виданнях; 132 тези; одержано 6 патентів; опубліковано 2 монографії та методичні рекомендації.