Новини

Вишиванка – генетичний код української нації

Кафедра фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії щиро вітає Вас з Днем Вишиванки!Цим святковим днем відзначимо нашу неперевершену культуру, яка об'єднує нас у надійний вузол вишитого візерунку української душі.

ВСЕУКРАЇНСЬКА СТУДЕНТСЬКА ОЛІМПІАДА ПРОЙШЛА РЕЗУЛЬТАТИВНО

 

На кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії завершився І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисциплін «фармацевтична ботаніка» та «фармакогнозія». В олімпіаді взяли участь 40 студентів, з яких з фармакогнозії 18 та фармацевтичної ботаніки – 22 студентів. За результатами олімпіади визначені переможці.

  

З дисципліни «фармакогнозія»

І – Локовей Костянтин Вікторович

ІІ – Фрунза Маріна Еммануїлівна

ІІІ – Чубатько Олександра Миколаївна

 

З дисципліни «фармацевтична ботаніка»

І – Матонін Валентин Юрійович

ІІ:1) Гейці Емілія Михайлівна

2) Жар Неля Андріївна

ІІІ – Брагар Марія Василівна

 

Щиро вдячні студентам за активну участь, високий рівень навчальних компетентностей, бажання розвиватись та поглиблювати свої знання. Пишаємось студентською молоддю. Бажаємо, щоб ваша незгасна енергія та наполеглива праця стали запорукою нових здобутків, перемог та професійних досягнень.

 

Інформацію підготували: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК, Марта Матущак, Ліля Костишин

ОЛІМПІАДА ЯК ІНСТРУМЕНТ МОТИВАЦІЇ СТУДЕНТІВ

Студентську олімпіаду, як систему масових змагань для підтвердження здобутих знань, можна вважати як підсумком роботи викладача так і одним із мотиваційних компонентів для студента. Всеукраїнська студентська олімпіада дає можливість активізувати розвиток та втілення навчально-пізнавальних здібностей студента, заохотити до творчої праці, розгорнути пізнавальну діяльність, посилити бажання до навчання, і як результат любов і захоплення до своєї майбутньої роботи. Такі змагання дають змогу студенту продемонструвати готовність до успішної, результативної навчально-професійної діяльності. У свою чергу навчальний заклад має змогу виявити обдаровану студентську молодь, підвищити якість підготовки через системне вдосконалення навчального процесу майбутніх фармацевтичних фахівців. 

На кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії, згідно наказу по університету, розпочато проведення I етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін «Фармакогнозія» та «Фармацевтична ботаніка».  Спробувати свої сили мають можливість всі бажаючі, котрі виявили зацікавленість у відповідній дисципліні та переконані у свої можливостях.

Викладачами кафедри підготовлено ряд конкурсних завдань, які вимагають від студентів знання як теоретичного матеріалу, так і практичних навиків, а також поглиблену профільну підготовку з інших дисциплін для формування цілісної системи знань.

Всім учасникам I етапу Всеукраїнської студентської олімпіади бажаємо успіху та перемоги!

Інформацію підготували: Олександра ГОРОШКО, доцент закладу вищої освіти, Інна САХАЦЬКА, старший викладач

ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ ЯК СКЛАДОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Одним із обов’язкових контролів якості освіти є перевірка практичних навичків студентів випускних курсів. Кафедрою фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії (згідно наказу по університету) проведено перевірку практичної підготовки, яка полягала у вирішенні наступних завдань: за макроскопічними діагностичними ознаками визначити лікарську рослину та рослинну сировину, вказати основні лікарські засоби та біологічно активні добавки, виготовлені на основі рослинної сировини. Практичні навички були сформовані в процесі консультування зі стейкхолдерами та максимально наближені до вимог професійної діяльності.

Власне такі кроки потрібні як навчальному закладу, так і студенту, який зможе не тільки оцінити свої можливості, а й поглибити одержані знання та використати у майбутній практичній діяльності

 

Інформацію підготували: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК, доцент Олександра ГОРОШКО,     старший викладач, Інна САХАЦЬКА 

Зігріваючі та протигрибкові засоби

За постійними проханнями з передової силами працівників кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії з допомогою студентів 3 курсу фармацевтичного факультету приготовлено розігріваючі спреї (136 флаконів) та засоби від грибка (300 флаконів).

З великою вдячністю, щирим побажанням здоров’я, разом із спреями передаємо тепло своїх рук та сердець. Просимо Бога і захисників повертатись живими.

 

Інформацію підготували: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК, доцент Олександра ГОРОШКО, старший викладач, Інна САХАЦЬКА


ПІДСИЛЕННЯ ЗНАНЬ ХОРОШИМИ СПРАВАМИ

Під час навчання у закладі вищої освіти студенти повинні здобути професійні навички, які допоможуть їм стати конкурентноспроможними спеціалістами. Одними із таких навиків є діагностика лікарської рослинної сировини та вміння використовувати її у медичній і фармацевтичній практиці. Такими навичками студенти мали змогу оволодіти не лише під час практичних занять, а й за період навчальних практик при заготівлі лікарської рослинної сировини.

Поглибити свої знання студенти (за бажанням) мали змогу у період зимових канікул при виготовленні чаїв із попередньо заготовленої сировини. Мотивацією до приготування чаїв  стало розуміння щодо їх подальшого використання. У цю холодну пору року, коли ми знаходимось у теплих оселях, наших мужніх воїнів проймав холод. Всі чаї, приготовлені руками студентів та викладачів кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії, передано нашим захисникам та захисницям на передову.

Щиро надіємось, що чаї з лікарських рослин будуть корисними для здоров’я наших захисників, а наша вдячність і любов зможе хоч трішки їх зігріти.

Викладачі кафедри вдячні за допомогу студентам 3 курсу фармацевтичного факультету.


Інформацію підготували: завідувач кафедри Олександр ЗАХАРЧУК, доцент Олександра ГОРОШКО, старший викладач, Інна САХАЦЬКА

 


Студентом бути круто 

Вже скоро школярі стануть перед вибором свого майбутнього шляху. Тому викладачами кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії було проведено ряд зустрічей із учнями 9-11 класів Чернівецького ліцею №10, Вінницького технічного ліцею, Мамаївської ЗЗСО, Великокучурівської ЗЗСО ім. В. Бузенка.

Нашою метою було заохотити учнів до вступу у виші, тому при зустрічі учні мали змогу заглянути у історію студентства різних епох, дізнались про студентство у сьогоденні, про їх можливість у майбутньому, а саме у лавах БДМУ.

Оскільки доповідачі є представниками фармацевтичної сфери, то більшу увагу приділили фармацевтичній спеціальності.

Фармацевти – це саме ті люди, які правильно вимовляють складні назви лікарських засобів, легко прочитають усе, що написав лікар та швидко знайдуть потрібний препарат серед безлічі схожих.

Праця фармацевтів – нелегка, а головне – необхідна. 

Ліки – це другий після продуктів харчування, товар, без якого не можна обійтися. 

Викладачі кафедри мали змогу відкрити всі таємниці фармацевтичної галузі, а також перспективу майбутнього спеціаліста.

На завершення побажали всім учням гарного завершення навчального року, яке дасть змогу відчути всю повноту емоційного вибуху у період студентського життя.

 

Інформацію підготували:

Олександра ГОРОШКО, доцент закладу вищої освіти,

старший викладач Інна САХАЦЬКА, асистент Ліля КОСТИШИН.

Волонтерський рух в Україні

Події з 2014 року і по сьогоднішній час активізували саме волонтерський рух в Україні, разом із бажанням здобути таку очікувану волю та незалежність. Саме Революція Гідності, ведення АТО на Сході України, а потім і повномасштабна війна обʼєднала людей у боротьбі. Підтримували та залишаються у волонтерському строю викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії на чолі із завідувачем Олександром Захарчуком.

Допомога спочатку не була односпрямованою.Для госпіталів вишукували та передавали подушки, постільну білизну, допомагали у зборі на реноватори для хірургічного відділення військового госпіталю у м. Маріуполь та інші засоби, які були необхідні у гарячих точках. Починаючи з 2015 року з ініціативи Інни Сахацької кафедра постійно здійснює збір макулатури, до якої, одночасно і корисної для суспільства навіть у мирний час, долучилися практично всі кафедри університету, адміністративний персонал та студентство.

Впродовж року нам вдається зібрати 500-600 кг макулатури. Вже за весь період зібрано близько 8,243 тонни. Виручені кошти ідуть на закупівлю матеріалів для виготовлення маскувальних сіток щоб захистити військову техніку, бліндажі в зоні бойових дій.

За період проходження практики з фармакогнозії та з використанням навчально-дослідних ділянок при БДМУ, силами студентів та викладачів проводиться збір і заготівля лікарської рослинної сировини.

Також працівниками кафедри, з допомогою практичної фармації, здійснюється виготовлення протигрибкового спрею та ранозагоювальної мазі, на прохання вперше ГО «Медичний координаційний центр допомоги військовим» Лариси Хомко, а потім і інших волонтерських груп, а саме ІГ «Маскувальна сітка Чернівці», Волонтерська організація ГО «Дух нації» (Чернівці), ВО «Ланцюжок добра» (м. Рівне), які мають безпосередній контакт з передовою. На даний час виготовлено понад 700 спреїв та 500 мазей.

Також, Інна Сахацька, як учасник ІГ «Маскувальна сітка Чернівці» з робочим візитом відвідала Швейцарію, з метою налагодження контактів з монастирями м. Фрібург для подальшої реабілітації військових та волонтерів, які знаходилися в окупації і в зоні постійних ворожих обстрілів.

Фіточаї для захисників 

Впродовж року викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії, разом із студентами, проводили заготівлю лікарської сировини для виготовлення фітозборів.

Результатом нашої роботи є 600 фільтр-пакетів фіточаю та 12 пакетів узвару.

 Адміністрація університету та колектив кафедри надсилає вітання усім нашим захисникам та захисницям.

Сподіваємось, що цей напій та наша любов і щира подяка зігріє вас, а у цій хвилинній паузі ви, хоч і в думках, зможете повернутись до рідних домівок.

Розігріваючі спреї для захисників

У цей зимовий, сонячний день продовжуємо робити добрі справи - виготовляти зігріваючі спреї для наших захисників. В цей час нам у віконечко заглянула веселка, як знак добра, злагоди і надії, що все буде добре.

Ми сподіваємось, що веселка є вісточкою від наших незламних, що перебувають наразі на передовій та тих, які вже стали Янголами. А ми, разом із розігріваючими спреями, шлемо їм своє тепло, любов, повагу та низький уклін.

Онлайн-зустріч  

"Здоров`я - найцінніший скарб"

«Здоровʼя є найвищим багатством людини» (Гіппократ)

В рамках Всесвітнього дня здоровʼя колектив кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії БДМУ спільно з працівниками бібліотеки - філії Nº4 КБУ Чернівецької ЦБС провели онлайн - зустріч «Здоровʼя - найцінніший скарб» з кураторськими групами та студентами фармацевтичного факультету.

Протигрибкові спреї

Не зважаючи на негоду за вікном продовжуємо допомагати ЗСУ

Хоча, станом на сьогодні, на вулиці і сніжить 38 38 3», проте від військових починають активно надходить запити на протигрибкові засоби.

Тож завдяки добродіям, які долучаються фінансово, допомагають тарою, діючими речовинами (кафедра медичної та фармацевтичної хімії БДМУ) мали можливість приготувати 166 пляшечок протигрибкових спреїв!!!  Допомагаємо разом нашим незламним!

Фото-челендж

 "Вишиті обереги єднання"

Чергова допомога ЗСУ

Продовжуємо допомагати нашим безстрашним воїнам. Сьогодні плідно попрацювали - і наш з вами результат - 251 протигрибковий спрей !!

Щиро завдячуємо співробітникам кафедри медичної та фармацевтичної хімії БДМУ за порошкоподібні компоненти, ФОП «Вешкін» за тару та всім добродіям за фінансову підтримку у придбанні інгредієнтів, Марії Труфен за друк етикеток, а також нашим сьогоднішнім активним помічницям - Анастасії Калиняк та Ангеліні Юрчук!!!

Слава Україні!!!  Слава ЗСУ!!!  Слава нації!!!

Захисти життя – зупини насильство!


Наша планета насичена різноманітністю зачарованої природи, земного багатства та неймовірних чудес. Однак, серед такого великого вибору психологічного задоволення у сучасному світі поруч із добром і радістю вистачає місця й для жорстокості. Жорстокість і насильство руйнують гармонію і злагоду в суспільстві, а також виступають передумовою злочинності.

До Міжнародного дня боротьби з насильством та залякуванням колективом кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії проведено ряд заходів та зустрічей зі  студентами коледжу БДМУ, метою яких стало привернути увагу суспільства до проблем подолання насильства, жорстокого поводження, та їх протидії.

Недавні школярі, діти та підлітки вчаться орієнтуватися у соціальних стосунках. Цей етап дорослішання рідко буває легким, і нерідко супроводжується болем і розчаруванням. Тому ми маємо навчити студентів, що певні види поведінки не можуть бути прийнятними: винний лише кривдник, а не його жертва. Це особливо потрібно наголошувати у такий нелегкий для країни час, коли жорстокість не супроводжується лише розмовою, а ми відчуваємо її зі сторони російського агресора, у якого немає ніяких моральних цінностей.

У рамках даних заходів проведена зустріч студентів коледжу з представниками Медико-психологічного центру БДМУ. Розповів студентам про види булінгу та його наслідки Микита ГЛУЩЕНКО – психолог-волонтер МПЦ, викладач кафедри психології та філософії БДМУ.

Олександр ПОЛІЩУК, доцент, керівник Медико-психологічного центру розповів студентам як заподіяти жорстокості та де шукати підтримки, наголосивши про алгоритм дій при можливому розвитку небажаних дій.

До бесіди долучилась директор коледжу Олександра ДОГОЛІЧ, яка наголосила про важливість моральної стійкості майбутніх працівників фармацевтичної спільноти та цілеспрямованість на допомогу і підтримку наших теперішніх студентів, всіх учасників начального закладу.

Олександр Захарчук та Олександра Горошко звернули увагу студентів на важливість взаємопідтримки і взаємодопомоги не тільки на лаві навчального закладу, а й протягом усього життя. Лише у доброті людина як квітка розцвітає, лише у стійкому, мирному та гармонійному суспільстві людина творить.

Учасники зустрічі переконані, що такі заходи мають широкий вплив на здоров’я та щастя багатьох майбутніх поколінь.


Студентство в минулому, теперішньому та майбутньому


З початку розвитку нашої планети люди цікавилися усім, що було навколо них. Спочатку така цікавість була необхідна для виживання, а потім для комфорту. З розвитком науки утворилась спільнота вчителів та учнів. Власне, це і був початок виникнення окремих груп людей, яких і сьогодні називають студентами.  

Студе́нт – у перекладі з латинської мови у родовому відмінку (studentis) означає «ретельно працюючий», «такий, що займається», ось на скільки точно відповідає назва формі занятть даної верстви населення.

Студентство і в минулому, і сьогодні є досить динамічною та специфічною соціальною групою населення, яка за своїми характеристиками досить сильно виділяється від усіх інших. В першу чергу своїми видами потреб, ідеологічним становленням та мобільністю впливу. Тому метою нашого заходу стало поринути разом із нашими студентами в минуле, щоб підкреслити особливість і неповторність студентських років. Викладачі кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії розповіли студентам історію розвитку фармацевтичної науки в Україні, а також підкреслили, що в науці та становленні громадянського суспільства незалежної України рушійною силою стали власне студенти. Згадали роль студентів у Революції на граніті, під час Помаранчевої революції,  Революції Гідності, та у нелегкий час протистояння російській агресії як безпосередньо на території бойових дій, так і в рядах волонтерів.

На зустрічі був присутній ветеран фармацевтичної галузі Буковини – Кушнір Володимир Дмитрович, який працював завідувачем комунального підприємства ''Сторожинецька центральна аптека № 23» більше 30 років. Володимир Дмитрович, який був студентом тоді ще Харківського фармацевтичного інституту досить цікаво розповів про студентські та перші роки роботи у аптечній галузі, тому запитань у студентів будо чимало.

На завершення зустрічі побажали студентам професійних досягнень та здійснення найсміливіших мрій.