Склад кафедри
ЗАХАРЧУК
Олександр Іванович
Завідувач кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії
Буковинського державного медичного університету,
доктор медичних наук, професор
У 1981 році закінчив Чернівецьке медичне училище, після закінчення якого працював у Чернівецькій обласній СЕС. Протягом 1981-1983 рр. проходив дійсну військову службу у рядах збройних сил. 1983 року вступив до Чернівецького державного медичного інституту, який з відзнакою закінчив у 1989 році.
Після закінчення інституту направлений на роботу старшим лаборантом кафедри медичної біології та генетики. У грудні місяці 1989 року вступив до аспірантури, по завершенню якої зарахований асистентом кафедри медичної біології, генетики та паразитології.
У червні 1993 року в Львівському медичному інституті захистив кандидатську дисертацію на тему: «Участь шишкоподібного тіла в сезонних змінах циркадіанного ритму неспецифічної адаптації у старих щурів» (диплом кандидата наук КН № 003213).
З вересня 2000 року по грудень 2012 року – доцент кафедри медичної біології, генетики та паразитології (атестат доцента ДЦ № 003324).
У 2007 році пройшов спеціалізацію, а 2015 року підтвердив кваліфікацію лікаря-спеціаліста за спеціальністю «Паразитологія».
У березні 2012 року в ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського НАМН України» захистив докторську дисертацію на тему: «Клініко-імунологічні та епідеміологічні аспекти токсокарозу на Буковині» (диплом доктора наук ДД № 001235).
З січня 2013 року по серпень 2014 року працював на посаді професора кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки Буковинського державного медичного університету.
03 квітня 2014 року рішенням Атестаційної колегії МОН України присвоєно вчене звання професора кафедри медичної біології, генетики та фармацевтичної ботаніки.
У 2014 році обраний за конкурсом на посаду завідувача кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Вищого державного навчального закладу України «Буковинський державний медичний університет».
З 2004 по 2012 рр. працював заступником декана фармацевтичного факультету. Тривалий час керував народним аматорським ансамблем пісні й танцю «Трембіта».
Член вченої ради Буковинського державного медичного університету, член центральної методичної комісії університету, член циклової методичної комісії фармацевтичного профілю, член вченої ради фармацевтичного факультету.
Член Спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 64.609.05 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Член галузевої конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань та спеціальностей в галузі наук «Теоретична медицина».
Науковий консультант ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України».
Член Всеукраїнської Асоціації інфекціоністів.
Член Чернівецького відділення Українського фізіологічного товариства ім. П.Г. Костюка.
Автор більше 450 наукових праць, з яких 5 монографій, 6 підручників рекомендованих МОЗ і МОН України, більше 40 навчальних посібників, методичних рекомендацій, 8 деклараційних патентів України та 5 посвідчень на раціоналізаторські пропозиції. Активно займається популяризацією наукових знань в засобах масової інформації.
Напрямки наукових досліджень стосуються медичної паразитології, хронобіології і хрономедицини, фармакогнозії, дослідження ролі шишкоподібної залози в хроноритмах неспецифічного імунітету у людини і тварин, епідеміологічних та клініко-імунологічних особливостей перебігу паразатирних інвазій, фармакогностичних властивостей та антигельмінтної дії лікарських рослин Буковини.
У наукових працях показана роль і місце шишкоподібної залози у регуляції хроноритмів неспецифічної адаптації при старінні, особливості перебігу токсокарозної інвазії та інших паразитозів і паразитоценозів на Буковині, широкого вивчення набувають фармакогностичні та атигельмінтні властивості дикорослих лікарських рослин різних клімато-географічних зон Чернівецької області.
Неодноразово заохочувався почесними грамотами та відзнаками навчального закладу, міста Чернівці та Чернівецької області. Нагороджений медаллю "За трудову доблесть", за активну участь в роботі студентських будівельних загонів.
Горошко Олександра Мар'янівна
Кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри
У 1993 р. закінчила фармацевтичний факультет Львівського державного медичного інституту ім. Данила Галицького за спеціальністю «Фармація» ОКР «спеціаліст». З 2004 р. працювала на кафедрі фармації на посаді асистента, а з 2012 р. - на посаді доцента. З вересня 2018 р. працює на посаді доцента кафедри фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії.
У 2010 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Лікувальні властивості ліпофлавону і корвітину при експериментальній гострій нирковій недостатності » за спеціальністю 8.110206 – «Фармакологія» (науковий керівник – д.мед.н, професор, завідувач кафедри фармакології ВДНЗУ "Буковинський державний медичний університет" Заморський І.І.).
Обов’язки по кафедрі: відповідальна за навчально-методичне забезпечення з дисципліни «Фармацевтичні аспекти нутріціології» («фармація», «спеціаліст», ІV курс), а також за електронний навчальний курс (роль – вчитель) зі згаданої вище дисципліни; відповідальна за підготовку студентів до ЛІІ «Крок-2. Фармація» з фармакогнозії, відповідальна за навчальну та методичну роботу по кафедрі для студентів коледжу БДМУ.
Напрями наукової роботи: дослідження впливу антиоксидантів та метаболітних препаратів на функціональний стан нирок та водно-сольового обміну при гострій нирковій недостатності.
В цілому за період роботи в університеті опубліковано 112 наукових робіт, з них 25 статтей, 3 патенти та тези доповідей на конференціях, 2 навчально – методичних підручники і 1 підручник-довідник.
Сахацька Інна Михайлівна
Кандидат фармацевтичних наук, старший викладач кафедри
В 2001 році закінчила із золотою медаллю Великокучурівську ЗОШ І-ІІІ ступенів і того ж року вступила до Буковинської державної медичної академії. В 2006 році з відзнакою закінчила фармацевтичний факультет Буковинського державного медичного університету за спеціальністю «Клінічна фармація», ОКР «спеціаліст».
У жовтні 2006 року, навчаючись в інтернатурі, запланувала магістерську науково-кваліфікаційну роботу на тему «Фармакоекономічний аналіз застосування інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту у хворих на артеріальну гіпертензію та шляхи оптимізації зменшення вартості лікування» за спеціальністю 8.110206 «Клінічна фармація». Науковий керівник – завідувач кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб професор М.Ю. Коломоєць. 2007 року захистила магістерську науково-кваліфікаційну роботу з оцінкою «відмінно» та здобула освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр фармації».
З 1 вересня 2007 року по 31 серпня 2014 року працювала асистентом кафедри фармації Буковинського державного медичного університету.
З 1 вересня 2014 року працює асистентом на кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Буковинського державного медичного університету.
Наукова діяльність: В 2014 р. Захищена кандидатська дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук на тему: «Фармакогностичне вивчення рослин роду Paeonia L.» за спеціальністю 15.00.02 «Фармацевтична хімія та фармакогнозія» (науковий керівник – завідувач кафедри хімії природних сполук Національного фармацевтичного університету (м. Харків), доктор фармацевтичних наук, професор В.С. Кисличенко).
За матеріалами дисертаційної роботи опубліковано 19 наукових робіт, у тому числі 5 статей у наукових фахових виданнях, з них 1 стаття в іноземному виданні, 13 тез доповідей, 1 патент України на корисну модель.
Костишин Лілія Володимирівна
Доктор філософії, асистент кафедри
У 2010 році із золотою медаллю закінчила Вигодську ЗОШ І-ІІІ ступенів. У 2010-2015рр. навчалася у Буковинському державному медичному університеті на фармацевтичному факультеті за спеціальністю «Загальна фармація» ОКР «спеціаліст». З 2015 р. по 2016 р. навчалась в інтернатурі у Буковинському державному медичному університеті. З жовтня 2016 року працює на кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії Буковинського державного медичного університету.
Напрями наукової роботи: з 2019 р. навчалась в аспірантурі на базі Тернопільського Національного медичного університету ім.І.Я.Горбачевського. Тема наукової роботи на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія на тему: «Фармакогностичне дослідження мильнянки лікарської (Saponaria officinalis L.)».
30 серпня 2022 року було змінено тему наукової роботи.
14 червня 2023 року захистила кандидатську дисертацію за темою: «Фітохімічне та фармакологічне обґрунтування використання мильнянки лікарської та чорнобривців золотистих, як сечогінних засобів»
Матущак Марта Романівна
Асистент кафедри
У 2005 р. закінчила Коломийську гімназію ім. М. Грушевького. У 2005-2010 рр. навчалася у Буковинському державному медичному університеті на фармацевтичному факультеті за спеціальністю «Клінічна фармація» ОКР «спеціаліст» та отримала диплом з відзнакою. У 2012 р. захистила магістерську науково-кваліфікаційну роботу на тему «Фармаекономічна та фармакотерапевтична ефективність застосування антисекреторних засобів і прокінетиків у лікуванні хворих на гастроезофагеальну рефлюкну хворобу на тлі хронічного гастриту» та здобула освітньо-кваліфікаційний рівень «магістр фармації» за спеціальністю 8.110206 – «Клінічна фармація» (науковий керівник – Хухліна О.С. - д.мед.н, професор кафедри внутрішньої медицини, клінічної фармакології та професійних хвороб). З 2019 р. працює на кафедрі на посаді асистента.
Напрями наукової роботи. Тема наукової роботи на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук: «Фармакоекономічний аналіз схем лікування та удосконалення фармацевтичного забезпечення хворих на лімфогранулематоз».
Ежнед Марія Ахмедівна
Асистент кафедри
В 2004 р. із золотою медаллю закінчила Чернівецький міський ліцей № 3 медичного профілю. У 2004 – 2009 рр. навчалася у Буковинському державному медичному університеті на фармацевтичному факультеті за спеціальністю «Клінічна фармація» ОКР «спеціаліст» та отримала диплом з відзнакою. З 2009 р. по 2010 р. навчалась в інтернатурі в Буковинському державному медичному університеті. З вересня 2010 року працювала на кафедрі фармації Буковинського державного університету. З лютого2017 року працює на кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії на посаді асистента.
Напрями наукової роботи: 19 червня 2014 року на базі Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського запланувала кандидатську дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фармацевтичних наук на тему: «Розробка складу, технології та стандартизація таблеток, які містять екстракт оману високого» за спеціальністю 15.00.01 «Технологія лікарських препаратів і організація фармацевтичної справи». Науковий керівник – завідувач кафедри управління та економіки фармації з технологією ліків Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, доктор фармацевтичних наук, професор Т.А. Грошовий.
По темі дисертації опубліковано 17 наукових робіт (10 статей та 7 тез). Всього за період роботи в університеті опубліковано 92 наукових роботи, з них 33 статті та 59 тез, 2 патенти України на корисну модель.
Кундій Анастасія Андріївна
Лаборант кафедри
Навчалася в Чернівецькій гімназії №6. У 2018 році вступила до Чернівецької філії коледжу "Монада" та здобула ступінь молодшого спеціаліста.
З 2021 року навчається в Буковинському державному медичному університеті, за спеціальністю 226 «Фармація, промислова фармація».
З 2022 року працює лаборантом Буковинського державного медичного університету на кафедрі фармацевтичної ботаніки та фармакогнозії.